skautské on-line projekty

skautis:jednotka:clenove:eprihlaska

Jednotky Členové | E-přihláška | Vytvoření a správa e-přihlášek

E-přihláška do organizace

E-přihláška slouží pro snadné získání informací od nováčků. Není již tedy nutné od nováčků nebo zákonných zástupců vybírat papírové přihlášky, celá agenda se dá vést čistě elektronicky ve skautISu. Prostřednictvím e-přihlášky tak získáte od nováčka kompletní údaje o něm, i jeho rodičích.

E-přihlášku lze zaslat také dospělému členovi, pak se nezadávají údaje o rodičích.

Nezaměňujte e-přihlášku, aktualizaci údajů člena a převod osoby!

E-přihláška slouží pro osoby, které nově vstupují do organizace (nováčky), tzn. ještě nikdy nebyly členy žádné jednotky a nikdy nebyly registrovány u žádného střediska.

Pokud daná osoba již v organizaci je/byla registrována a mění jednotku, pak je nutné postupovat běžným převodem osoby.
E-přihláška není pro tento případ určena a nepůjde rodičům vyplnit!

Pokud je daná osoba již v organizaci registrována a potřebujete u ní aktualizovat údaje, pak k tomu použijte Aktualizaci údajů osob.

Jak postupovat při zpracování e-přihlášky

O všech krocích jsou všechny strany vyrozuměny prostřednictvím e-mailu a upozorněními zobrazovanými ve skautISu.

1. Vedoucí jednotky si od rodičů (zákonných zástupců) nováčka vezme základní údaje:
    • celé jméno dítěte,
    • celé jméno rodiče,
    • e-mail rodiče/zákonného zástupce, jehož prostřednictvím se rodiči bude e-přihláška sdílet.

2. Ve skautISu na záložce Členové jednotky, do které má být dítě přihlášeno, stiskne tlačítko E-přihlášky.

3. Vedoucí zadá údaje o dítěti a jeho rodiči a potvrzením těchto údajů odešle rodiči odkaz na elektronickou přihlášku. V případě, že jde o dospělého nováčka jde zpráva přímo jemu.
    Vytvoření e-přihlášky

4. Rodič dostane na zadanou e-mailovou adresu zprávu s jedinečným odkazem, jehož pomocí se dostane na stránku e-přihlášky (bez nutnosti přihlášení, stránka je anonymní).
    E-mail má platnost 14 dní, po tomto termínu již nebude odkaz na vyplnění přihlášky funkční.
    Informační e-maily pro rodiče

5. Rodič vyplní všechny potřebné údaje, potvrdí nutné souhlasy a celou přihlášku potvrdí a odešle.
    Upozorňujeme, že rodič má na vyplnění e-přihlášky pouze 72 hodin, poté dojde k deaktivaci odkazu.
    Jak vyplnit e-přihlášku
    V případě, že systém zjistí, že zadané RČ již ve skautISu existuje, pak e-přihlášku nepůjde odeslat. Je nutné kontaktovat vedoucího, který musí daného člena převést do svého oddílu.

6. Vedoucí jednotky dostane zprávu o vyplněné e-přihlášce, kterou je nutné přijmout, nebo odmítnout.
    Jak poznáte, že někdo vyplnil e-přihlášku?

7. Přijetím e-přihlášky se osoba stává řádným členem jednotky. Nepřijetím přihlášky dojde k odstranění všech zadaných údajů a členství osoby nevzniká. V obou případech jsou obě strany informovány emailem.
    Rozhodnutí o e-přihlášce

Podrobnější informace o jednotlivých krocích naleznete v těchto článcích:

skautis/jednotka/clenove/eprihlaska.txt · Poslední úprava: 22.08.2023 12:53 autor: Veronika Cupalová - Veve

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki