**≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]**..**≡**..**[[.sprava-google-uctu-jednotky|Sdílené G Suite účty jednotky]]** { [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|Mapa stránek]] } | ...**...**...[[.nastaveni-uctu-jednotky|Správa účtu jednotky]].. ====== G Suite účet jednotky: Založení účtu ====== Tak jako jednotlivci si můžou založit svůj účet @skaut.cz, tak je to možné udělat i pro jednotky. Pod jednotkou můžete mít založených takový počet účtů, kolik potřebujete. {{ :skautis:jednotka:google:google-ucet-jednotky02.png?400|Založení Google účtu jednotky}} **1. Založte účet jednotky** * Zobrazte si sekci ** Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí** na stránce **Moje** → **Moje jednotka** → záložka **Domény a Google**.\\ \\ * Stiskněte tlačítko **Přidat**. **2. Vyplňte zobrazený formulář** * **Uživatelské jméno** (název e-mailové schránky)\\ Zadejte místní část adresy a vyberte ze seznamu požadovanou internetovou doménu. * Pokud se za adresou zobrazí ikona , je daná adresa volná a můžete ji použít. * Pokud se zobrazí ikona , adresa je již obsazená a nelze ji použít. * **Heslo, Ověření hesla** * Zadejte heslo pro přihlašování do Google apps. Doporučujeme, aby bylo odlišné od přihlašovacího hesla do skautISu. * Heslo musí obsahovat minimálně 8 znaků. * **Zobrazované jméno v e-mailu** \\ Jakým způsobem bude e-mailová adresa zobrazována ve zprávách. **3. Přečtěte si a odsouhlaste podmínky používání služeb Google** * Pod zněním podmínek nastavte volbu **Souhlasím s výše uvedenými podmínkami** na hodnotu **Ano**. * Znění pravidel si můžete přečíst i zde: [[http://bit.ly/ga-junaka-podminky-09|Znění pravidel ke stažení]]. **4. Údaje uložte** Stiskněte tlačítko **Uložit**. **≡**..[[skautis:jednotka|Jednotky]]..**≡**..**[[..google|Domény a Google]]**..**≡**..**[[.sprava-google-uctu-jednotky|Sdílené G Suite účty jednotky]]** | ...**...**...[[.nastaveni-uctu-jednotky|Správa účtu jednotky]].. ---- **ROZCESTNÍK** : Podívejte se na [[..google#mapa-stranek-domeny-a-google|mapu stránek]] týkajících se oblasti Google jednotky.